Szakképzési pályázatok:
Megtekinthető a 2019-es pályázat két diákjának munkanaplója.
Nagy Levente - Munkanapló
Pallag Adrienn - Munkanapló
------------------------------------------------------------------------
Köznevelési pályázatok:
A „Keményes tanárok Európában” című, 2019-1-HU01-KA101-060718 számú mobilitási pályázatunkkal célunk az iskola Erasmus+ csapatának megszilárdítása és több kolléga bevonása a nemzetközi pályázatokba. Szeretnénk, hogy a tanulói mobilitási pályázatok hatékonyabbá váljanak, a tanári mobilitások száma növekedjen, és a projektek során elsajátított tapasztalatok elősegítsék a jövőben a stratégiai partnerségi pályázatokban való részvételt. Mindez hozzájárul az iskola nemzetköziesítéséhez, és lehetőséget biztosít ahhoz, hogy az itt élők is esélyt kapjanak tapasztalatszerzése, szakmai fejlődésre külföldön, és nyitottabbá váljanak más kultúrák felé.
A pályázat célja továbbá a digitális kompetenciák fejlesztése, mely a mai világban elengedhetetlen. Az IKT eszközök megfelelő használatával, korszerű módszerek megismerésével szeretnénk a tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő gyermekek fejlesztését segíteni, valamint a kevésbé motivált diákok érdeklődését is felkelteni, újfajta módszertani eszközökkel bevonni őket a tanulási folyamatba. A tanulás iránti motiváció növelése hozzájárul a tanulók tudásszintjének emelkedéséhez, ezzel a lemorzsolódás csökkentéséhez, valamint a színvonalas oktatás-képzés megvalósításához, hosszútávon pedig az iskola jó hírnevének növeléséhez.
Nyelvi felkészülés:
Zajlanak a nyelvi felkészülések. Mivel mindkét résztvevő nyelvszakos, ezért otthon, önállóan készülnek német illetve angol/olasz nyelvleckék segítségével, a „Deutsch-to-go” és a „Duolingo” alkalmazásokon keresztül.
Kulturális felkészülés:
Zajlanak a kulturális felkészülések. A járványhelyzethez igazodva először otthon, önállóan, különböző weboldalak segítségével készültek a résztvevők a firenzei, valamint a regensburgi továbbképzésekre. Később, a személyes kapcsolatok segítségével, más intézményekből korábbi években kiutazó kollégák beszámolóit is megismerhették a résztvevők, melyek jelentős mértékben elősegítik a felkészülést kulturális szempontból is. A fogadó intézményekkel történő folyamatos kapcsolattartás szintén segíti az előkészületeket.
Módszertani és munkaközösségi felkészülés:
Az előkészületek során a résztvevők a munkaközösségük tagjait is bevonták a pályázatba. A humán és a nyelvi munkaközösség tagjai módszertani megbeszéléseket tartottak. A kollégák átbeszélték a munkaközösségi igényeket, valamint meghatározták a lehetséges fejlesztendő területeket. A megbeszélésről egy szófelhő készült, összefoglalva a főbb pontokat. Megtörténtek az előkészületek a kurzusok utáni disszeminációs tervek megvalósítására. A pályázattal kapcsolatos tudnivalókat a tanévzáró értekezleten ismertették az oktatói testület tagjaival.
A pályázat egyik elsődleges célja a digitális kompetencia fejlesztése. Ezért az előkészületek során tanulói és tanári kérdőívek készültek. A kérdőívek célja, hogy egy általános képet kapjunk a tanulók, valamint a résztvevő kollégák IKT eszközhasználati szokásairól, milyen eszközt, milyen gyakran, mire használnak leginkább, és ezekkel kapcsolatban milyen tapasztalataik vannak eddig. A kérdőívek a mobilitások megvalósítása, az ott megszerzett tapasztalatok alkalmazása után ismét kitöltésre kerülnek majd, és az eredmények a disszemináció szakaszában ismertetésre kerülnek.
A kiutazások előtti pillanatok.:
„Social media in the classroom” azaz a közösségi média használata a tanításban – egy hetes Erasmus+ továbbképzés Firenzében (Tari Erika)
A „Keményes tanárok Európában” című Erasmus+ pályázatunk keretein belül vettem részt a „Social media in the classroom” című tanfolyamon Firenzében 2021. július 19-24 között. A pályázat egyik elsődleges célja a digitális kompetencia fejlesztése volt, a kurzus ennek megfelelően lett kiválasztva. A tanfolyamon kilencen vettünk részt: 3 tanárnő Portugáliából, 5 Lengyelországból, én pedig Magyarországról. A csoport trénere Riccardo Manni, a Europass Teacher Academy előadója fiatalos lendülettel tartotta az órákat. A képzés során nagyon sok gyakorlati feladat volt, ami lehetőséget biztosított arra, hogy az újonnan megismert online felületeket és applikációkat kipróbálhassuk. Megtanultuk többek között Edmodo, a Minecraft Education Edition és a Padlet használatát, és virtuális szemüveget is kipróbálhattunk. Mindezek beépítése a tanítási órákba növelheti a tanulói motivációt. Számomra az egyik legérdekesebb a „Stop motion studio” videószerkesztő program megismerése volt, amely segítségével egyedi videók készíthetők. Mivel az óráink délelőtt 9-től 2-ig vagy délután 2-től este 7-ig voltak, jutott idő a városnézésre, kulturális programokra. A kurzus része volt a fogadó intézmény által szervezett egész napos Toszkán kirándulás, mely során a toszkán vidék legszebb tájait látogattuk meg, néhány órát eltöltve Pisában, San Gimignanóban és Siénában. A program része volt még a híres Chianti borvidéken egy közös ebéd és borkóstoló is. Szerencsésnek érzem magam, hogy részese lehettem ennek a pályázatnak és örömmel adom tovább a megszerzett ismereteket mind a diákjaimnak, mind a kollégáimnak.